DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Bestiář > Undead

 I když jsou Nemrtví neštovicemi našeho světa, nikdo se neodvažuje pohlédnout do jejich bytí a nalézt způsob jak se jich zbavit jednou pro vždy. Jak dlouho bude trvat, než budeme čelit obludným duchům nemrtvých armád kostlivců, vyvolané nějakým šíleným čarodějem, nebo rádoby polobohem? Nenechte se ukolébat výstražnými zprávami o útocích kostlivců; nikdy nejsme v bezpečí od těchto nesvatých legií. Přicházejí, pamatujte má slova.

 

Navzdory faktu, že kostlivci se zdají být zlomyslní nebo imbecilní, není radno se jim posmívat. Také bychom je neměli vytěsňovat z našich úvah, nebo ignorovat problém, který představují. Čas na seriózní zkoumání jejich povahy už uplynul. I když mé znalosti zahrnují spousty věcí v této oblasti, hledám způsob, jak napravit chybějící porozumění. Po mnoha měsících usilovné studie vám nyní přináším informace, které jsem zjistil o těchto nesvatých monstrositách.

 

Na rozdíl od mého předpokladu má znovuoživený kostlivec tělesnou schránku složenou z kousků libovolného množství různých kostlivců, nejen jednoho. Jejich rozdílná kompozice jim tak dává schopnost se různě formovat a reformovat a jsou lehce vyvolatelní, pokud to dovoluje adekvátní množství surových materiálů, které jsou k dispozici. To ale neznamená, že by zkušený nekromancer nemohl vyvolat armádu kostlivců, kdekoliv si zamane. Na hřbitově ho to ale bude stát méně úsilí, než uprostřed lesa.

 

Navíc jsem nabyl domnění, že inteligence kostlivce je závislá na síle a rozsahu použitého vyvolávacího kouzla. Teoreticky tak může mít čaroděj jednoho lstivého kostlivce, nebo celé armádu čítající stovky hlupáků, za stejné množství vynaložené magické energie. Avšak nejsem schopen objasnit směšné mentální dispozice průměrného kostlivce. Možná samotná nepravděpodobnost jeho vlastní existence ho dohání k úžasnému schování hlavy do písku a chichotání se po tři sta let, než se najde nějaká oběť.

 

V kontrastu k ostatním nemrtvým hrůzám které postihly náš svět – jmenovitě bezhlavé zombie a ghoulové lovící ve smečkách – kostlivci jsou obecně mnohem nebezpečnější a to díky jejich schopnosti organizace a řízení. Z důkazů jde vidět, že pouze trochu větší magické úsilí zapříčiní dostatečnou inteligenci kostlivců, kteří tak mohou používat štíty ke své obraně a obraně jejich spojenců. Tito štítoví kostlivci, jak jim rád říkám, jsou až nebezpečně běžní, ačkoliv jich pořád není tolik, jako normálních kostlivců válečníků.

 

Pokud nejsou ani mé předchozí myšlenky dostatečným důkazem pro skeptiky tohoto problému, zvažte otázku kostlivců vyvolávačů. Tito pokročilí kostlivci jsou specificky vytvořeni s vyšší inteligencí, která jim umožňuje obnovovat řady nemrtvých jak je potřeba. Ano, přidáním vyvolávačů k celkové směsici nesvatých a nemrtých vyústí v odporný recept na soběstačnou armádu, která je schopna se obnovovat celou věčnost, aby mohla plnit ďábelská přání svého pána.

 

Nyní by mělo být všem inteligentním čtenářům jasný, že jakýkoliv šílenec potřebuje pouze surový materiál z kosterních pozůstatků, aby mohl vytvořit armády nemrtvých. Jasným řešením je exhumace hřbitovů a velmi rychle pálit veškeré pozůstatky. Jedině tehdy si budeme moci být jisti, že jsme odstranili tuto smrtelnou hrozbu z arsenálu těch, kteří by nám chtěli ublížit.

 

Copyright © 2008 - 2019 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.