DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Game Info > FAQ (Často kladené otázky)

OBECNĚ

 

- Co je Diablo III?

 

Vyvíjíme Diablo III, které by mělo být rozhodně akční RPG hrou a skutečným pokračováním série Diablo. Hráči si vytvoří hrdinu z jedné z pěti odlišných tříd, třeba jako barbara nebo witch doctora. Každá je vybavena širokým polem kouzel a schopností. Jakmile projdou tito hrdinové skrze bohatá a rozmanitá nastavení, vrhnou se na rozplétání epického děje a začnou bojovat s hordami monster a náročných bosů. Budou vzrůstat jejich zkušenosti a schopnosti a získají předměty neuvěřitelné síly.

 

Hra se odehrává v Sanctuary, světě temné fantazie. Svět Sanctuary byl zachráněn, k poznání většiny jejích obyvatel, od démonických sil z podsvětí několika málo odvážnými a mocnými hrdiny asi před dvaceti lety. Většina těchto válečníků, kteří přímo čelili armádám Burning Hells - a měli dost štěstí, aby přežili - se ze svých zážitků zbláznili. A většina ostatních skrývala své strašidelné vzpomínky a vytlačovala strach z myšlenek. V Diablu III se hráči vrátí do Sancutary, aby se postavili zlu v jeho mnohých formách ještě jednou.

 

Diablo III bude vhodným pokračováním k Diablu II, se snadným rozhraním, rychlou akcí a tělesnou hratelností, po které tak hráči Diabla touží a těsí se na ni. Bude také obsahovat mnoho nových prvků, které přesunou Diablo akční-RPG na další úroveň. Těšíme se, až budeme moct jít hlouběji do detailů v našich plánech pro Diablo III, jakmile vývoj hry zase postoupí.

 

- Co je nového v Diablu III ve srovnání s předchozími Diablo hrami?

 

Úžasné nové třídy, jako witch doctor, které přinesou na stůl nové herní možnosti. Vracející se třídy, jako třeba barbar, byly zcela přepracovány s novými schopnostmi, aby z nich sálal nový jedinečný zážitek charakteristický jen pro Diablo III. Nové možnosti úprav poskytnou ještě větší úroveň specializace charakterů než předchozí hry, což umožňí hráči vytvořit si jedinečnou postavu přetákající silou.

 

Diablo III je poháněno novým grafickým enginem, který dovoluje zobrazovat postavy a hordy monster v bohatém, plně 3D prostředí. Silný systém triků a fyziky z Havok enginu umožní hráčům zpustošit cestu do pekla senzačními způsoby.

 

Dále také Diablo III staví na náhodném prostředí předchozích Diablo her představením velkého množství způsobů, jak vytvořit náhodně naskriptované události všude ve hře. To vytváří hustý a vzrušující svět s questy, NPC, dynamickými setkáními a zlomyslně vyzývajícími monstry a bossy. Prostředí Diabla III přidají do hry hodně interaktivity, včetně zničitelných prvků a přírodních překážek, které mohou být obráceny proti vašim nepřátelům.

 

Navíc bude Diablo III těžit z aktualizace Battle.netu, která poskytne několik skvělých prvků pro hráče. Kooperativní online hra zůstává primárním ohniskem, avšak s mnohonásobným zlepšením, která plánujeme, aby spojení s přáteli a následná kooperativní hra byly ještě zábavnější. Později budeme mít o těchto všech aspektech hry, stejně jako dalších skvělých věcech ve hře, více detailů.

 

- Můžete nám představit přehled dějové linie Diabla III?

 

Je to dvacet let po událostech z Diabla II. Z těch, kteří stáli před Lordy nenávisti (Lord of Hatred), teroru (Lord of Terror) a destrukce (Lord of Destruction) v boji o osud Sanctuary, jich ještě několik málo žije a můžou dosvědčit, že si pamatují všechnu tu hrůzu, kterou vrchol zla na svět přinesl. A z těch, kteří nečelili hrozivé události přímo, většina věří, že jsou příběhy trochu více než jen mýty. Ale něco opět se zlem v Tristramu hýbá a může to potvrdit jeho první oběť: Deckard Cain.

 

- Budou v Diablu III i nějaké jiné důvěrně známé tváře (jiné než Deckard Cain)?

 

Ano. Hráči se setkají s několika novými postavami, stejně jako řadou postav z předchozích her.

 

- Navštíví hráči známé lokace jako Tristram?


Ano, rozhodně. Hráči se vrátí do Tristramu a jistě dalších lokalit z předchozích her a také budou prozkoumávat nové oblasti Sanctuary.

 

- Kolik tříd postav bude zahrnuto v Diablu III? Jaké to jsou?

 

Ve hře bude pět tříd, z toho dvě jsou barbar a witch doctor, které byly odhaleni při oznámení hry na Blizzard Worldwide Invitational 2008 v Paříži. Ostatní třídy budou oznámeny později.

 

- Budou si moct hráči vybrat pohlaví jejich postavy bez ohledu na třídu?

 

Ano. Hráči si budou moct vytvořit, jak mužskou, tak ženskou postavu všech pěti tříd.

 

- Bude Diablo III hratelné přes Battle.net? Jaké nové prvký můžeme očekávat?

 

Ano, Diablo III se bude dát hrát přes Battle.net a ten nabídne nějaké skvělé nové prvky, které by měly zvětšit hráčův požitek z Diabla III. Konkrétní věci oznámíme a půjdeme více do detailů až později.

 

- Bude také ve hře singleplayerová část kromě multiplayeru?

 

Ano. Kromě bojování proti hordám z Burning Hells v kooperaci s přáteli přes Battle.net, budou se moct hráči toulat po celém světě Diabla III i sami. Více detailů ohledně singleplayeru a multiplayeru bude odhaleno později.

 

- Jak budou vypadat questy v Diablu III? Bude to podobné jako v Diablu II?

 

Naše plány pro mechanismy questů a příběhu jsou stále ještě zahaleny. Půjdeme do detailů ohledně těchto elementů hry až později. Nicméně můžeme říct, že kromě hlavních dějových questů, můžeme očekávat také questy podle třídy.

 

TECHNICKÁ STRÁNKA

 

- Na jakém enginu poběží Diablo III? Jaká grafická zlepšení jsou zahrnuta?

 

Diablo III běží na upraveném 3D herním enginu pro renderování plně 3D charakterů a prostředí. Tento engine nejen simuluje pokročilé animační sekvence a zvukové efekty, ale také používá vlastní fyziku, která počítá s realistickým pohybem objektů a simulací oblečení.

 

- Jaké jsou systémové požadavky pro Diablo III?

 

Ohlásíme konkrétní požadavky až později.

 

PLÁNY NA VYDÁNÍ

 

- Kdy bude Diablo III vydáno?

 

Je příliš brzy na to, odhadovat datum vydání Diabla III. Stejně jako u všech her Blizzard Entertainment, tak i tady je našim cílem vytvořit hru, která je jak zábavná, tak vyvážená a propracovaná jak je to jen možné. Zamýšlíme si vzít tolik času na vývoj, kolik je nezbytné k zajištění setkání hry s našimi vlastními vysokými očekáváním a těmi našich hráčů.

 

- Bude hra vydána ve více zemích? Bude vydání současné? Do jakých jazyků bude Diablo III lokalizováno?

 

Jako u všech našich her, je našim cílem vydat Diablo III současně v tolika oblastech najednou, v kolika to bude jen možné a přeložit hru do několika jazyků. Ohledně zemí, jazyků a konkrétních datumů budeme mít více informací až se dostaneme blíže vydání.

 

- Bude Diablo III dostupné najednou pro Windows i Mac?

 

Ano. Stejně jako u nedávných vydání her Blizzardu, tak i Diablo III bude dodáváno jak pro Windows, tak pro Mac najednou.

 

- Kolik bude Diablo III stát? Kde si můžu hru koupit?

 

Cena a dostupnost Diabla III bude stanovena a oznámena až budeme blíže vydání samotné hry.

Copyright © 2008 - 2024 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.