DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Game Info > Stoupenci

 

V Diablu III je možné sice chodit sám... ale není to vždy nejbezpečnější volba. Mít po boku odvážného společníka vás sice neochrání před všetrhajícími drápy nepřátel, ale určitě není na škodu, když to zlepší vaše vyhlídky do budoucna.

 

Naštěstí jsou v Sancutary i tací, kteří jsou ochotni riskovat svůj život a zranění, aby vymlátili všechny noční můry devastující tuto zemi - nehráčské postavy, kterým říkáme stoupenci (followers), vás budou doprovázet na cestě a připojí se k vám v bitvách.

 

 

V Diablu III se potkáte se třemi stoupenci, jejichž služeb můžete využít: templář, Kormac, mohutný, kopí ovládající válečník řídící se krutým a nepoddajným etickým kodexem; darebák, Lyndon, zlodějíček s kuší a dovedností vás dostat do potíží; a čarodějka, Eirena, prostředník pro magické síly schopné vás posílit a naopak zmást vaše nepřátele.

 

Tito hrdinové se neukrývají podél vyšlapané cesty; jejich příběhy se propletou s těmi vašimi a seznámíte se s nimi všemi během putování po Sanctuary.

 

Každý stoupenec má svůj vlastní způsob jednání a důvody pro boj proti temnotě a vy se o jejich historkách a motivech dozvíte více během bojů po jejich boku.

 

 

Vaši stoupenci jsou zkušení válečníci se svými právy, takže je jen dobře, že roste jejich síla tím více, čím jsou postaveni proti smrtelným nepřátelům. Získávají zkušenosti během společných bojů, mění se i jejich vzhled, jak jim poskytujete nové vybavení, a také si při každém povýšení na novou úroveň můžete pro ně vybrat nové schopnosti.

 

Najednou vás může doprovázet pouze jeden stoupenec. Přesto každý z nich má schopnosti, které doplňují všechny herní styly a třídy, také často mají velmi odlišené oblasti, ve kterých excelují.

 

Například čarodějka se může naučit jak vytvořit iluzi, která od vás odpoutá nepřátelskou palbu. Templář může ovládat schopnost nepřátele zastrašovat, takže jsou v boji pomalejší. Darebák se zase může naučit používat oslepující prach, který zmate nepřátele, a oni jsou tak snazšími cíli.

 

Stoupenci jednají podle sebe a schopnosti, které jim vyberete, budou určovat jejich chování v boji. Můžete je taky vybavit různými předměty a zbraněmi, včetně několika pro ně jedinečných.

 

 

Stoupenci jsou v Diablu III nepostradatelní spojenci. Mají schopnosti, vybavení, úrovně, osobnosti a dialogy a my jsme do tohoto systému dali hodně práce - ale naším cílem je zajistit, že vám nepolezou do cesty, neudělají víc škod než vy a ani nebudou hrát významnější roli v příběhu než vy. Jsou to parťáci. To vy jste ten hrdina.

 

Dostanete-li se do spárům démonickým silám, nezapomeňte to připomenout svým stoupencům.

 

Často kladené otázky:


Kdo jsou to stoupenci?

 

Na svých cestách po Sanctuary se setkáte se třemi stoupenci: templářem, čarodějkou a darebákem. Templář je silně obrněná, tvrdá postava, které může být určena role vstřebávače všeho toho agresivního poškození, nebo také role podpůrného léčitele. Čarodějka má tendenci se zaměřovat na střelecké útoky, ale také může sloužit jako hráčova pomocnice. Darebák je jakousi připomínkou na tuláka v původním Diablo - tradiční střeleckou postavu, která používá kuši, ale také má mnoho jiných možností jak způsobit poškození a také lehčí ovládání davu.

 

Jak se stoupenci liší od najatých žoldáků, které jsme viděli v Diablu II?

 

V Diablu II byli žoldáci jenom takoví obecní, ale stoupenci jsou konkrétní postavy se svými příběhy, vlastními osobnostmi a vlastním místě ve světě. Celkově by se dalo říct, že stoupenci jsou také více přizpůsobitelní. Můžete jim dávat předměty a vybírat z různých schopností, které rozšíří váš hrací styl.

 

Jakou hrají stoupenci roli v příběhu Diabla III?

 

Stoupenci jsou spíše vašimi společníky, než mazlíčky. Nejsou to úplně základní postavy v příběhu, nicméně vylepšují příběhové prvky hry. Dávají nám možnost, jak vyprávět příběhy o světě poněkud ochucené o jejich vlastní zkušenosti.

 

Jak ovlivní stoupenci balancování hry?

 

Stoupenci nijak nepředstavují velkou část pro herní vybalancování. Jsou ve hře, aby při hře jednoho hráče na normální obtížnost dojem, že se jedná více o kooperativní hru a díky stoupencům je i lepší příběh. Tyto faktory ztrácí na významu v multiplayeru a vyšších obtížnostech hry, a proto tam nebudou stoupenci tak významní.

 

Jak stoupence najdeme?

 

Hráči se setkávají se stoupenci při cestách po Sanctuary. Každý stoupenec je součástí hlavní příběhové linie a má jiný příběh a pozadí. Hráči budou mít dojem, že stoupenci mají v tomto světě svou roli, že jsou v Sanctuary, aby bojovali se zlem po boku hrdinů.

 

Každá stoupenec má svůj úvodní úkol, kde se hráči dozví něco málo, kdo každý z nich je a odkud pochází. Nechceme hráče nutit se s nimi setkávat a zavázat je k tomu, aby pro ně prostě udělali nějaký úkol - je to více o tom, že se s nimi setkáte, bojují s vámi a získáváte vzájemnou důvěru. Jsou na stejné stezce jako vy. Nejsou to další dobrodruzi, které během bojů po Sanctuary potkáte. Stoupenci nejsou nějakou boční příběhovou linií, jsou pevnou součástí základního příběhu.

 

Jaké jsou charakteristické rysy stoupence?

 

Našim cílem bylo vytvořit stoupence, kteří budou originální. Strávili jsme hodiny prací na jednotlivých stoupencích, aby každý byl jedinečnou osobností. Templářský řád je nová skupina, kterou jsme zaintegrovali do světa Diabla, nejsou to paladinové, mají odlišný systém víry a etický kodex, kterým se řídí. Darebák je takto nazván z jasného důvodu, je to takový vtipný ale temný charakter, vyzařuje pocit, že je velmi odlišný od templáře, který je spíše čistý a bezúhonný charakter. Darebák se podobá více podvodnému tulákovi. Chceme, aby si lidi vybírali svého stoupence nejen podle schopností, které mají rádi, ale také podle osobnosti - budou-li to tak lidé dělat, pak budeme spokojení s tím, jak jsme tyto charaktery vybudovali.

 

Jak si můžu přizpůsobovat svého stoupence?

 

Každý stoupenec bude mít celkem 12 dovedností a hráč si z nich bude moct vybrat 4, s tím, že se nové dovednosti odblokují na 5., 10., 15. a 20. úrovni. Své stoupence budou moct hráči také vybavit různými předměty - mají dva sloty na zbraně, prsteny a amulety, pro každého je také dostupný jedinečný třídní předmět. S každým povýšením o jednu úroveň se také mění vzhled stoupenců, vypadají silněji.

 

Co můžete říct o schopnostech stoupenců?

 

Ty schopnosti jsou úžasné a budete mít určitě z čeho vybírat. Každý ze schopností, kterou si hráč bude muset vybrat, je konkurenceschopná po boku ostatních na dané úrovni. Cílem bylo udělat schopnosti stoupenců takové, aby na normální obtížnost hráči pomohli vylepšit hráčův herní styl. Když budete hrát třeba za barbara a mít templáře, nepotřebujete, aby za vás vstřebával fyzické poškození, potřebujete, aby měl schopnost, která je založená na léčení. Chceme se ujistit, že každý stoupenec má několik různých věcí, které může nabídnout každé herní třídě, takže si můžete svého stoupence přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašemu hernímu stylu a zároveň ho i rozšiřoval.

 

Co se stane, když stoupenec zemře?

 

Jakmile přijde stoupenec o příliš mnoho zdraví, na krátkou dobu nebude fungovat. Když se to stane, přijdete dočasně o jejich výhody, nicméně po chvíli se k vám zase připojí, takže se pro ně nemusíte vracet do města.

 

Jaký budeme mít přístup ke stoupencům, jakmile se k nám přidají?

 

Stoupenci s vámi zůstanou, dokud je budete chtít, nebo dokud je nepropustíte. Momentálně musíte zajít do města, pokud je chcete vyměnit nebo si nějakého pořídit.

 

Jak se dostávají stoupenci na další úroveň?

 

Nepočítáme se systémem povyšování stoupenců, že by byl součástí toho, co s nimi děláte. Stoupenci se drží na vaší úrovni, je jedno, jestli s nimi plníte úkoly, nebo ne. Nechceme, abyste se museli vracet do dřívějších oblastí, aby stoupenci dohonili vaši úroveň.

 

Budeme moct stoupence ovládat?

 

Ne, vyhnuli jsme se příkazům k ovládání mazlíčků a stoupencům, protože přidávaly do hry zbytečný mikromanagement.

Copyright © 2008 - 2023 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.