DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Game Info > Časová osa

Přibližně
700
- Mnoho malých démonů pod vedením Azmodan a Belial povstávají proti pánům zla v rebélií, která vrcholí v Dark Exile. Diablo, Mephisto a Ball jsou vyhnáni z Burning Hells do Sanctuary.
897

- Archanděl Tyrael shromáždil smrtelné hrdiny, aby tvořili tzv. Horadimy. Poskytne jim Soulstone a zaúkoluje je stopováním a uvěznením pánů zla.

902
- Mephisto je chycen blízko džunglí Kehjistanu a uvězněn pod chrámem Zakarum, z něhož se posléze stává Kurast.
903

- Baal je sledován do pouště nedaleko Lut Gholeinu. Tal Rasha, vůdce Horadrimů, se obětuje, aby byl Baal polapen a zničen jeho Soulstone.

912
- Diablo byl konečně polapen skupinou Horadrimských mnichů vedených Jeredem Cainem. Mniši pohřbí Diablův Soulstone blížko řeky Talsande v Khandurasu. Nad pohřebním místem je postaven Horadrický klášter se sítí katakomb.
918

- Okolo Horadrického kláštera založeno město Tristram.

Přibližně
1080
- Horadrický klášter v Tristramu opuštěn.
Přibližně
1100
- Horadrimové, jenž už nemají žádný úkol, se skrývají v historii a legendách.
1262

- Východní lord Leoric přichází do Tristramu, prohlásil se za krále a změnil starý, dlouho nepoužívaný Horadrický klášter na Zakuramskou katedrálu. Jeho rádce, archbiskup Lazarus, tajně vypustil Diabla z vězení.

- Král Leoric zešílel ve statečných bojích a odporu proti posedlosti Diabla.
1263

- Stále nepříčetnější král Leoric začíná věznit všechny, kteří pátrají po jeho moci a popravuje je jako vlastizrádce. Vyhlašuje válku království Westmarch.


- Diablo unáší a zmocní se jediného syna krále Leorica, prince Albrechta.


- Lachadan, velitel Leoricovy armády, se vrací z ničivé války s Westmarchem a je přinucen zabít Leorica. Padlý panovník v umírajícím dechu proklíná Lachdanana a jeho stoupence. Nedlouho potom, když se ho pokoušeli pohřbít, jsou Lachdanan a královské stráže napadeni Leoricem, vzkříšeným Králem kostlivců (Skeleton King).


- Archbishop Lazarus  vede skupinu vesničanů do katedrály a zanechává je zde krvežíznivému řeznickému démonovi. Lidé houfně začínají prchat z Tristramu.

- Osamělý hrdina přijíždí do Tristramu a poráží nafouklého a páchnoucího démona.


- Hrdina také zabíjí archbishopa Lazaruse a poráží Krále kostlivců.


- Diablo je poražen hrdinou, který se pak pokouší udržet Diabla v sobě. Navzdory hrdinovým vznešným záměrům jeho statečný duch rychle podlehne Diablově nákaze. Stává se Dark Wandererem, opouští Tristram krátce před útokem legií hnusných démonů, kteří ničí město a jeho obyvatele.

1264
- Skupina hrdinů začíná naplňovat úkol, aby porazili Diabla a jeho bratry. Hrdinové poráží démona Andariel a cestují dále na východ, pronásledují Wanderera.

- Pán démonů Duriel je uvnitř Tal Rashovi hrobky poražen; zjistilo se, že byl Baal osvobozen ze svého Soulstonu.


- Dark Wanderer dokončuje svou přeměnu v Diabla; Mephisto je poražen na spodním okraji kurastské džungle skupinou hrdinů.


- Diablo je poražen. Jeho Soulstone zničen, spolu s Mephistovým, v Hellforge.

1265
- Baal a jeho armáda pochodují na Mount Arreat.

- Hrdinové následují Baala na Mount Arreat, aby svedli boj mezi lidmi a posledním z pánů zla. Ačkoliv hrdinové poráží Baala, jeho démonická armáda stále postupuje.


- Anděl Tyrael zjišťuje, že Baal uspěl v nákaze Worldstonu uloženého uvnitř hory Mount Arreat. Tyrael, chápající, že Worldstone nemůže být obnoven, ho neochotně zničí. Výsledná exploze ničí Mount Arreat, pustoší velkou část venkova a decimuje Baalovu armádu.

Copyright © 2008 - 2023 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.