DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Game Info > Charaktery > Witch Doctor

 Většina je přesvědčena, že hrůzostrašný šaman z rasy Umbaru je legendou, ale já ho viděl v boji na vlastní oči. I pak bylo obtížné uvěřit. Svého soupeře napadnul svou myslí s děsivou přesností, jeho tělo elixíry a prášky, které vyvolaly požáry, exploze a jedovatou reakci. Jako by tyto útoky nestačily, witch doctor má také schopnost přivolávat nemrtvé potvory, aby trhaly maso z nepřítelova těla.

 

Přišel jsem na tuto vzácnou podívanou jako společník v nitrozemské, hluboké a husté Torajanské džungle, která pokrývá jižní cíp velkého, východního kontinentu, oblasti známé jako Teganze. Tato oblast je velice samotářská, doposud nespatřena cizíma očima. Měl jsem štěstí spřátelit se s witch doctorem, kterého jsem poznal v bitvě a skrz něj, jeho kmen: kmen Five Hills.

 

 Kultura rasy Umbaru z dolní Teganze je fascinující a nepochopitelná pro ty s více civilizovanou profesí. Například, kmen Five Hills se často účastní kmenového válčení s oběma klany - klanem Seven Stones a kmenem Clouded Valley, ovšem to jsou záležitostí rituálů, ne dobývání. Slyšel jsem pohádky, že tyto války probíhají, aby si vítězové mohli doplnit zásoby surovin pro lidské oběti, jejichž civilizace se rozpíná kolem. Když jsem chtěl o tomto tématu vědět více, nesměle jsem se zeptal svých hostitelů. Musím přiznat, díky jejich smíchu jsem se bál o své bezpečí. Ale skrze nemotorné pokusy o navázání rozhovoru o tak složitých tématech, jako třeba co pro jejich společnost znamená hrdinství a čest, jsem došel k závěru, že pouze ti, kteří jsou vpuštěni do boje, jsou považováni za hodné rituálního obětování, což mě velmi potěšilo.

 

Při dalším jednání s mými hostiteli jsem zjistil, že tyto kmeny definují svou víru jako MBwiru Eikura, zhruba přeloženo jako "Beztvará země" (velmi nepřesný překlad, tento pojem je zcela cizí naší kultuře a jazyku). Tato duchovní realita je skrytá pravda za normální, fyzickou zkušeností. Jejich obřady jsou životně důležité a na oběť je soustředěna životní síla, která přichází od bohů obývajíc Beztvarou zemi.

 

Witch doktoři žijí v souladu s Beztvarou zemí a tuto skutečnost jsou schopni svou mysl naučit vnímat díky kombinaci rituálů a užívání vybraných kořínků a bylin, které naleznou v džungli. Tento stav, při kterém jsou propojeni s tímto jiným světem, nazývají Ghost Trance (duchovní vytržení).

 

Vedle prvenství ve víře v životní sílu a Beztvarou zemi, druhá největší posvátná víra je jejich filozofie sebeobětování a neindividualismu jako potlačení vlastního sebezájmu pro dobro kmene. Tato myšlenka, tak cizí naší kuluře, mě udeřila jako něco, co jsem chtěl poznat mnohem hlouběji.

 

Bohužel zde byla mezi kmeny intenzivní sociální rozepře v důsledku mimořádné události, jejich účasti na současné válce a nabité atmosféře. Rychle jsem odešel, než jsem se stihl zeptat na cokoli dalšího.

 

Schopnosti:

Firebomb – Witch hází kolem sebe ohnivé bomby (nejsíše nějaké flašky s hořlavou přísadou) a ty hromadně zraňují nepřátele

Horrify – je to takový hmyzí útok vyvolaný duchem
Locust Swarm – opět hmyzí útok, ovšem přeskakující samostaně po nepřátelích (u Horrify musíte klikat jednotlivě)
Mass Confusion – zmatení nepřítele, kdy se mezi sebou nepoznají a začnou mlátit svůj vlastní druh
Soul Harvest – tento útok "vysaje" z oběti život nebo manu

 

Copyright © 2008 - 2019 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.