DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Bestiář > Khazra

 Khazra (hovorově známé jako „kozí lidé“) byli dlouho považováni za přirozené obyvatele našeho světa a příbuzné Lucini „panteří lidé“ kmenům v pouštních a horských regionech, ale nedávno jsem objevil důkazy, které odhalují, že nic jiného nemůže být dále od pravdy. Historie Khzarů je mnohem komplexnější a znepokojující, než to, co jsme si předtím představovali.

 

Podle pradávných výrytků, které jsem úspěšně přeložil, jsem zjistil, že Khazra byli původně lidmi, částí rasy umbru, která byla nalezena v hustých Torajanských džunglích v regionu Tegenaze na východě. V určitém bodě v dávné minulosti, pět klanů, které byly známé pod jménem Khazra, migrovali do vyšších výšin a začali se vyvíjet po odlišné linii, než klany, které opustili. Žili v relativním míru a začali se měnit ze společnosti lovců-sběračů, na společnost farmářů. Tato situace se dramaticky změnila, když zhruba před dvěma tisíci lety (pokud jsou mé překlady správné) potkali Vizjerei.

 

Toto byl vrchol Války Klanů Mágů a dokonce mocní Vizjereiští mágové prokazovali známky strestu, které přinášel tak dlouhotrvající boj. Frakce Vizjereiů vyřešila situaci vytvořením armády za použití obětí, které postihli démoni a mírumilovné klany umbru se zdály být perfektním zdrojem obětí pro potřeby Vizjereiů. Není známo, jak přišli poprvé do styku s Vizjerei, ale během jediné dekády se stalo z Khazra klanů válečné plemeno, které bojovalo s Vizjerei. Bylo to dozajista způsobeno tím, že viděli jejich bratry, kterak jsou v bolestech měněni Vizjereiskými mágy na divoké příšery, které se podobaly kozám.

 

I když byly podle standardů Vizjereiů primitivní, klany umbaru udržovali mocné mágy v zátoce, skrze znalost terénu a naprostou zuřivost. Tyto poměry ale nemohly vydržet navždy. Jak si braly dekády bojů svoji daň na kultuře a mysli umbarů, klany začaly hledat jakékoliv řešení jak zvítězit nad nepřáteli. V podstatě ztratili zájem o cokoliv jiného.

 

 Přesné detaily o tom, co se poté přihodilo, jsou šokující, ale já jsem zjistil, že během následujících dvou set let se Khzara rozhodli využít sílu Vizjereiů proti nim. Klany aktivně hledaly jak zajmout mága tak, aby vykonával jejich rozkazy. Nakonec uspěli násilným způsobem, když přinutili jednoho ze zajatců, aby jim pomohl nejen získat kontrolu nad jejich přeměněnými klanovými kamarády, ale aby je také transformoval, aby vyhnaly všechny Vizjerei z Teganze.

 

Jejich strategie fungovala, ale nebylo to zadarmo. Zjistili, že se uvěznili v otroctví k démonovi Zagraalovi, na oplátku za jejich prokleté síly. Staly se z nich zuřivý nájezdníci, poháněni touhou plenit vesnice a karavany, aby naplnily svoji touhu po krvi a obětování obětí pro jejich démonické pány. V této době začaly být také známí jako Khazra, což se dá v umbaršitě hrubě přeložit jako „démon“, nebo „ďábel“.

 

Po létech utiskování vyslali jejich bývalí bratři, umberští z nižšího Teganze, Witch Doctorské válečníky, aby zničili Khazraskou hrozbu pro tento region. Naplněni cizokrajnými silami, Witch Doctoři rozsévali zkázu skrze Khazraské, dokud nepotkali samotného Zagraala. V dnes už legendární bitvě bojovali mocní hrdinové do posledního muže, než se jim konečně podařilo skolit Zagraala.

 

Khazraští pokračovali s válčením proti lidskosti, ale bez démonického zdroje, který by je poháněl, se stali slabými. Navzdory trochu nevysvětlitelnému obnovení se před dvaceti lety nebo tak nějak, jejich zuřivost se z nich nadále vytrácela, až se stali loudavými a zmatenými stvořeními, jaké je známe dnes.

 

Dodatek: Během zkoumání rozdílných nepřátelských divokých forem života, které dobrodruzi potkají během své práce, byl jsem informován, že Khazraští znovu získali zpátky svůj elán a ráznost a opět zuřivě útočí na lidi. Co se týče tohoto psaní, tyto zprávy zůstávají nepodloženy důvěrnými zdroji.

 

 

Copyright © 2008 - 2024 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.