DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Rozhovory > Joystiq s Jayem Wilsonem

Joystiq: Máte nějaké konkrétní plány na mobilní nebo jiné platformy, nebo je to jenom čistě PC/Mac?

Jay Wilson: Nyní se soustředíme na PC a Mac. Věřím, že máme lidi, kteří se zaměřují na mobilní věci a v určitou chvíli s nimi určitě budeme jednat o tom co by se dalo dělat, ale co se týče Diabla 3 na mobilních platformách... Pochybuji o tom.

Joystiq: Když se díváme na gameplay záběry, Diablo 3 nám připadá velmi podobné Diablu 2. Co všechno děláte proto, abyste se odlišili od Diabla 2?

Jay Wilson: Snažíme se balancovat mezi spokojenými fanoušky a vytvářením hry, která vypadá jako naše vlastní. Spousta z toho co jsme zatím vytvořili a co jsme zatím ukázali, se z hlediska hratelnosti velmi odlišuje od Diabla 2 a je to lepší. Systém zdraví, design monster, interakce s prostředím, skriptované události rozházené různě po světě... Všechno tohle má velký vliv. Samozřejmě máme v rukávu několik es, o kterých zatím nemluvíme, ale v následujících měsících se o nich něco dozvíte. A jsou pěkně velké.

Ve hře jsou některé věci, nad kterými možná visí větší otazník ohledně odlišnosti. Cítili jsme to ale tak, že když uděláme tyto vylepšení, budeme mít z toho lepší hru. Pokud se vám to totiž povede, tak se to lépe hraje.

Joystiq: Jak jste se vůbec dostal k práci na Diablu?

Jay Wilson: No, pracoval jsem v Relic Entertainment. Původně jsem tam pracoval na strategiích a pak jsem měl pohovor v Blizzardu. Já jsem byl vlastně v Relicu velmi šťastný, ale měl jsem několik přátel, kteří přešli k Blizzardu a domluvili mi tam pohovor. A já na to „Super, Rob Pardo! Budu mít pohovor s Robem, to je můj idol!" Pro mne to byla prostě zajímavá zkušenost mít tu příležitost povídat si s Robem hodinu. A tak jsme si povídali, poté jsem šel na první Blizzcon (říjen 2005) a oni mě do toho prostě ukecali. V podstatě jsem odjakživa obrovský fanoušek Blizzardu a zdálo se, že sem tak nějak logicky patřím.

 Joystiq: Nemyslel jste, že budete možná pracovat na StarCraftu 2, když máte zkušenosti s Dawn of War? Nebo jste chtěl prostě změnu?

Jay Wilson: Jak můžete říct „ne" Diablu 3? StarCraft 2 byl lákavý, ale já už jsem si pár strategií udělal a vždycky jsme se snažili být od StarCraftu odlišní, s několika styčnými plochami. Hra už dávno mělo Dustina (Browder) a ten chlapík je mnohem chytřejší než já. Takže se to zdálo jako dobré místo. A ani omylem bych neřekl ne. To je životní šance.

Joystiq: Všimnul jste si nějakých rozdílů při vývoji, když jste vlastně přešel z FPS/RTS do žánru hack-n-slash?

Jay Wilson: Je to zajímavé, protože prvních pět let mé kariéry jsem dělal FPSka, poté jsem se přesunul ke strategiím. Celá ta matematika strategií, jejich závislost na různých statistikách a tabulkách docela pasuje do něčeho, jako Diablo. A spousta akčních prvků z FPSek taky pasuje do Diabla. Takže jsem to bral tak, že je má předchozí práce jako šitá na míru Diablu 3. Možná by to bylo logičtější, kdybych pracoval na některém z klonů Diabla, ale ono jich zase taková kvanta nejsou. Takže i když se to nemusí na první pohled zdát jako přímá cesta, díky mým předchozím projektům mám docela dobré schopnosti pro vývoj hry jako je Diablo 3.

Joystiq: Můžete nám říct, jak daleko ve vývoji jste a kdy bychom mohli vidět něco víc?

Jay Wilson: Myslím, že kdybych pracoval pro jakoukoliv jinou společnost, tak by se ta otázka dala odpovědět, ale tady je to těžké. Blizzard se nedívá na vývoj tak lineárně jako ostatní. Můžeme se na to podívat a říct si, že máme hotovo tolik a tolik procent, ale těch zbývajících několik procent nám může zabrat desetkrát víc času než těch předchozích tolik a tolik procent. Záleží totiž na tom, kolik hra potřebuje úprav. Můžu vám říct, že už teď máme hru, kterou hrajeme hrozně rádi. To je vždycky první cíl. S uměleckým směrem jsme opravdu spokojeni a teď je to o tom, dostat do hry všechen obsah a dělat různá rozhodnutí týkající se početných herních systémů.

Joystiq: Bude mít skupinka osmi hráčů stejný počet monster, jako skupinka čtyřech hráčů?

Jay Wilson: Počty monster neměníme. Jedině tak se můžeme ujistit, že i když hrajete sám, jste zavalen obrovským počtem monster, se kterými se musíte vypořádat. S obtížností si hrajeme jinými způsoby.

 Joystiq: Je nějaká šance na pokračování Deckard Cain rapu?

Jay Wilson: Myslím, že Michael Gough, herec, který dabuje Deckarda Caina, by byl pro. Ale nic neslibuju!

Joystiq: Když jste hrál předchozí Diablo hry... Kopíroval jste si někdy předměty?

Jay Wilson: Ne, já nikdy. Znám pár lidí, kteří jo. To je něco, co bude v Diablu 3 díky novému Battle.netu mnohem bezpečnější. Hodně jsme se toho naučili od Diabla 2. S tolika zkušenostmi, které máme z Diabla 2 a hlavně z WoWka myslíme, že budeme schopni udělat celou tuhle věc velmi bezpečnou.

Zdroj: http://www.joystiq.com/2008/06/29/joystiq-chats-with-jay-wilson-on-diablo-3/

Copyright © 2008 - 2023 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.