DiabloCZ.com

DiabloCZ.com banner
 

Bestiář > Unburied

 Něco je naprosto špatně. Strach visí ve vzduchu; cítím to. Byl jsem tehdy mimo Tristram, když jsem spatřil velkou ječící ohnivou kouli letící po obloze. Po nepochybně dostatečném brzkém prozkoumání tohoto posla zkázy, jsme narazil na šeredně roztrhaného cestovatele. Sotva byl schopen vyprávět svůj příběh plný prokletých zrůdností zodpovědných za jeho zohavené tělo a jeho vyprchávající život. Svého vraha nazýval "unburied" (nepohřbený).

 

Pár měsíců předtím, když jsem psal o nemrtvé zkáze dopadající na naši zemi, měl jsem na mysli ty nejvážnější hrozby. Ale to v porovnání s novou nemrtvou kreaturou, jež mi popsal tento chudák, není nic.

 

 Byl jakýsi strážce zákona, místní strážce připravený zasáhnout proti zvraceným činům poblázněných jedinců, bylo to právě on, koho jsme v těchto temných dnech vídali stále častěji a častěji. Když zrovna strážce kopal obrovský hrob, vyhrabalo se ze země obrovské, rohaté, odporné monstrum. Umírající cestovatel to popsal jako odpornou bestii - nebo jak už naznačil, nepohřbeného -, která se skládá z nateklých částí obsahující spousty hnisu, hnijících mrtvol a velkým množstvím zohyzděných hlav, přes páchnoucí ústa mu tekly sliny. Měl sice ten den štěstí, ale když se vrátil s několika muži, aby mu pomohli se s kreaturou vypořádat, ke své vlastní hrůze zjistili, že ten nemrtvý zplozenec byl i přes jejich společnou sílu pro ně příliš. Statečně bojovali až do posledního muže, obětovali se, aby udrželi příšeru od řádění po venkově a braní bůhví kolika nevinných lidských životů. On jako poslední přežil, a předtím než skonal, hrdě mi řekl, že nakonec byli při vymícení této hnusné nepohřbené kreatury úspěšní.

 

Tyto bytosti, jež se narodili v jámách lidské bídy, se živí utrpením lidí. Kdekoliv jsou nešetrně vyhazována těla, tam se mohou unburied vynořit. Nemůžu si pomoct, ale zajímalo by mě, jestli se jedná o jakýsi druh vesmírného trestu za naší nelidskost vůči ostatním. Ale co to urychlilo? Co tyto věci oživuje? Co je dělá tak strašně odlišné od průměrných zombií nebo "normálních" nemrtvých skeletonů?

 

Už několik dní vážně cítím, že se blíží konec lidstva. Zajisté je náš svět domov pro nejrozmanitější rušící a děsivé kreatury, ale vypadá to, jako by každý úsvit s sebou přinášel hromady dalšího neštěstí, se kterým se jako lidé budeme muset vypořádat. Temnota přichází, mí drazí: pamatujte na má slova.

 

Copyright © 2008 - 2024 Jata, Jetro & Overwatch | Administrace
Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.